Katedrala Mostar

V. USKRSNA NEDJELJA

1.    Caritas Mostar pokreće akciju prikupljanja novčanih i materijalnih sredstava i pomoći poplavljenima u kriznim područjima BiH. Novčana sredstva možete uplatiti na žiro-račun Caritasa BK BiH koji se može pročitati na oglasnim pločama i na web-stranici katedrale. Materijalna pomoć (voda, konzervirana i druga nekvarljiva hrana, higijenski artikli, vreće za spavanje, jakne, čizme, svijeće i baterije) prikuplja se u župi Svetog Ivana u Centru II, danas i sutra od 16 do 18 sati. Prikupljena sredstva predat će se Biskupijskim Caritasima u Sarajevu i Banjaluci.

2.    Pozivamo sve župljane koji se moraju pričešćivati s hostijama bez gultena, da nam se prijave u župni ured, kako bi za njih mogli naručiti hostije, te tako i njima omogućiti primanje sv. Pričesti i u našoj župi.

3.    U utorak, 20. svibnja u: 10.00, 11.00 i 16.00 sati održava se ispit znanja za sve krizmanike naše katedralne župe. Molimo krizmanike da dođu po grupama na ispit prema rasporedu kako im zbog školskih obveza najbolje odgovara.

4.    U utorak je pobožnost na čast sv. Ante, te biblijsko molitvena zajednica u 1930

5.    U četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje u 17.00 sati.

6.    U subotu ministranti, pjevači i volonteri imaju svoje susrete po redovitom rasporedu.

7.    U sljedeću nedjelju u Župnoj crkvi u Blagaju, nadbiskup zadarski Želimir Puljić, proslavit će 40. obljetnicu misništva. Tijekom istoga slavlja bit će podijeljen sakrament sv. Krizme krizmanicima iz župe Blagaj-Buna.

8.    Stigao je katolički tisak: Župni list, Glas Koncila, Crkva na kamenu, Radosna vijest.

9.    U ime Božje, sakrament kršćanske ženidbe žele sklopiti:
– Tomislav Groznica, sin Mate i Mande r. Križanac, i Marija Bradarić, kći Jure i Mire r. Aničić,
– Josip Pandža, sin Grge i Ančice r. Nikolić, i Anita Boras, kći Ivana i Milijane r. Mikulić
– Mario Marijanović, sin Zdravka i Nade r. Zelenika, i Jelena Barać, kći Marka i Svjetlane r. Kvesić.
Gospodin blagoslovio njihovu ženidbu

10.    U prošlom tjednu preminula je naša župljanka Mara Radić. Za pokoj njezine duše i sve naše pokojne izmolimo …

11.    Za sve naše dobročinitelje, bilo duhovne bilo materijalne naravi, izmolimo…