Katedrala Mostar

XII. NEDJELJA KROZ GODINU

1.    Sutra navečer u 18.00 sati slavit ćemo svetu misu za sve poginule hrvatske branitelje, prigodom manifestacije Lipanjske zore.

2.    U utorak 23. lipnja, na uočnicu sv. Ivana Krstitelja zaštitnika župe Stjepan Krst, župni ured sv. Mateja organizira zavjetno hodočašće za sve vjernike koji se žele priključiti. Bit će prigoda za molitve i zavjete pred odrubljenom glavom sv. Ivana koja je jedina ostala sačuvana od kipa i crkve iz Domovinskog rata. Prijave za hodočašće primamo još danas u našem župnom a prijevoz je besplatan ispred župe sv. Mateja u utorak u 16.00 sati.

3.    U srijedu je sv. Ivan Krstitelj. Sv. Mise u katedrali su kao radnim danom.

4.    U četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje u 17.00.

5.    Naš don Josip Čule, koji je kroz prošlu godinu djelovao u ovoj župi, slavi 12. srpnja svoju Mladu misu u Kruševu. Svi župljani i vjernici koji bi željeli ići na Mladu misu, mogu podignuti pozivnicu u našem župnom uredu.

6.    Stigao je katolički tisak: Glas Koncila, Naša ognjišta i Radosna vijest.

7.    U ime Božje i po zakonu svete Majke Crkve, sakrament ženidbe žele sklopiti:
– Martin Epler, sin Ivana i Ruže r. Blažević; i Danijela Vučić, kći Dragana i Marice r. Hrkać.
– Predrag-Vicko Stančić, sin Jakiše i Jadranke r. Stupić; i Anita Čović, kći Rade i Mire r. Drljo.
– Josip Žulj, sin Željka i Željke r. Božić; i Ivana Lugoja, kći Miljenka i Iskre r. Ognenova.
Gospodin blagoslovio njihovu ženidbu

8.    U prošlom tjednu preminula je Zdravka Šetka. Za pokoj njezine duše i sve naše pokojne izmolimo…

9.    Za sve naše dobročinitelje, bilo duhovne bilo materijalne naravi izmolimo…