Katedrala Mostar

XXI. NEDJELJA KROZ GODINU

  1. Sv. Mise i pobožnosti u Katedrali održavaju se po redovitom rasporedu.
  2. Obavijesti za krizmanike. Kao što smo najavili, ako Bog da, u nedjelju 6. rujna 2020. u 11.00 sati krizmanici naše katedralne župe, primit će sakrament sv. Potvrde. Naša župna zajednica će se za ovo slavlje pripremat Devetnicom u čast Duha Svetoga, svaku večer u 17.30, počevši od petka 28. kolovoza. Ovu devetnicu preporučujemo našim krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima kao i svima vama dragi župljani. Ispit znanja za krizmanike naše župe održat će se u srijedu 26. kolovoza s početkom u 19.00 sati. Na ispit su dužni doći svi krizmanici. Nakon ispita krizmanici će moći regulirati troškove krizme, te oni koji to još nisu učinili, dostaviti potvrde za kumovanje od svojih kumova.
  3. Tečaj priprave za sakramentalni brak, održat će se u našoj župi od 4. do 6. rujna s početkom u 19.00 sati u prostorijama Velike katedralne dvorane. Sudjelovanje je potrebno prijaviti osobno, telefonski ili e-mailom.
  4. Stigao je katolički tisak: Glas koncila. Tisak se može nabaviti na stoliću na izlazu iz Katedrale.
  5. Prošli tjedan preminuli su: Dragan Lugonja i Pero Sušac. Pomolimo se za pokoj njihovih duša i sve naše pokojne