Katedrala Mostar

XXII. NEDJELJA KROZ GODINU

 1. Sv. Mise i pobožnosti u Katedrali održavaju se po redovitom rasporedu.
 2. Obavijesti za krizmanike. U sljedeću nedjelju, ako Bog da, u 11.00 sati krizmanici naše katedralne župe, primit će sakrament sv. Potvrde. Okupljanje krizmanika je u katedrali u 10.30. Naša župna zajednica za ovo slavlje priprema se devetnicom u čast Duha Svetoga, svaku večer u 17.30. Pozivamo naše krizmanike na neposrednu duhovnu pripremu za slavlje sakramenta sv. krizme u četvrtak, petak i subotu uoči krizme u 17.30. Molimo zajedno za naše krizmanike da obdareni Darovima Duha Svetoga mogu ravnati svoje živote po vjeri. Ispovijed krizmanika, kumova i njihovih roditelja bit će u subotu 5. rujna u 10.00 sati. Nakon ispovijedi krizmanici će imati kratku probu slavlja sv. Potvrde.
 3. Sljedeći tjedan su prvi petak, subota i nedjelja u mjesecu.
 4. Tečaj priprave za sakramentalni brak, održat će se u našoj župi od 4. do 6. rujna s početkom u 19.00 sati u prostorijama Velike katedralne dvorane. Sudjelovanje je potrebno prijaviti osobno, telefonski ili e-mailom.
 5. Stigao je katolički tisak: Župni list i Glas koncila. Tisak se može nabaviti na stoliću na izlazu iz Katedrale.
 6. Navještaji se čitaju na sv. Misama u 11.00 i 18.00 sati.
  U ime Božje i po zakonu Crkve sakrament kršćanske ženidbe žele sklopiti:
  Mario Čuturić, sin Zvonke i Mirele r. Mandurić, i Lucija Marić, kći Mire i Branke r. Čarapina.
  Igor Glibić, sin Tome i Jelenke r. Marinović, i Maja Vujica, kći Antonija i Senade r. Jakupović
  Ako netko zna za kakvu zapreku za vjenčanja dužan je javiti u župni ured!
 7. Prošli tjedan preminuli su: Zdeslav Golemac, Ljubo Bebek, Anica Vukoja, Ruža Ostojić i Anđa Kordić. Pomolimo se za pokoj njihovih duša i sve naše pokojne…