Katedrala Mostar

XIII. NEDJELJA KROZ GODINU

1. Sve pobožnosti u Katedrali kroz idući tjedan održavaju se po redovitom rasporedu.

2. U utorak na svetkovinu sv. Petra i Pavla, u Katedrali s početkom u 10.00 sati, mostarsko-duvanjski biskup mons. Petar Palić, za svećenike će zarediti desetoricu kandidata. Među njima su i naš župljanin don Ivan Aničić i don Branimir Bevanda koji djeluje u našoj župi.

3. U sljedeću nedjelju 4. srpnja 2021. u župi sv. Mateja na Rudniku s početkom u 11.00 sati don Branimir Bevanda će slaviti svoju Mladu Misu. Ako još netko od katedralnih župljana nakon sv. Mise želi sudjelovati na mladomisničkom ručku u Svečanoj dvorani na Sretnicama neka do večeras preuzme pozivnicu u našem župnom uredu.

4. U sljedeću nedjelju u Katedrali nema sv. Mise u 11.00 sati zbog sudjelovanja svećenika na Mladoj misi na Rudniku.

5. U subotu 17. srpnja 2021. u Katedrali s početkom u 10.00 sati don Ivan Aničić će slaviti svoju Mladu Misu. Mladomisnik poziva sve župljane na ovu veliku svečanost za našu župnu zajednicu. Svi župljani koji nakon sv. Mise žele sudjelovati na mladomisničkom ručku u Svečanoj dvorani na Sretnicama neka preuzmu pozivnicu u našem župnom uredu. Mladomisnik Vas sve s radošću poziva i očekuje.

6. Stigao je katolički tisak: Župni list, Crkva na kamenu i Glas Koncila.

7. U ime Božje i po zakonu Crkve sakrament kršćanske ženidbe žele sklopiti:
– Vencel Vidačak, sin Zdenka i Mire r. Knezović, i Anita Perić, kći Berislava i Stoje r. Krezić.
Ako netko zna za kakvu zapreku za vjenčanje dužan je javiti ovom župnom ured