Katedrala Mostar

Dokumentarni film Maestro

 

Kao što znate pri našoj katedralnoj župi od samih početaka djeluje više župnih zborova. Kako je vrijeme odmicalo postajali smo sve bogatiji raznim pjevačkim skupinama. Tako je naša župa uz onaj duhovni rad postala i mjesto kulturnih događaja. Godinama naši marni pjevači u raznim skupinama slave Gospodina u našoj katedrali. U proteklim godinama iza nas, uz redovna misna slavlja, ostvarili su zadivljujuće glazbene programe i nastupe. Tim uspjesima su doprinijeli mnogi voditelji tih zborova. O radu, početcima i uspjesima naših pjevača govori dokumentarni film “Maestro”, koji je premijerno prikazan u ponedjeljak 13.rujna 2021.godine u Kosači.

Te večeri okupio se veliki broj naših župljana, nekadašnjih pjevača, don Draganova rodbina i prijatelji. Hvala Bogu da se zabilježio vrijedan rad našeg maestra don Dragana Filipovića i naših tolikih pjevača. Mi znamo, da će don Dragan, ako Bog da, koji od rujna ove godine ponovno djeluje pri našoj katedralnoj župi, opet povratiti nekadašnju “slavu” i sjaj katedralnih pjevača. Za sve što je činio i što će činiti na dobro naše vjere i Hrvatskog naroda iskreno hvala don Draganu i svim pjevačima.