Katedrala Mostar

IV. USKRSNA NEDJELJA

1.    Čestitamo još jednom slavlje prve sv. Ispovijedi i sv. Pričesti našim dragim prvopričesnicima, njihovim roditeljima, braći i sestrama. A svima koji su pomogli oko organizacije slavlja: volonterima, zboru mladih, časnoj sestri Matei, vjeroučiteljima iz škola, Cvjećari Masline za cvjetni aranžman koji je za ovu prigodu poklonjen župi, iskreno zahvaljujemo. DVD i slike od Pričesti možete podignuti za osam dana u Foto – studiju Anigo u ulici Stjepana Radića preko puta Đačkog doma. Pozivamo prvopričesnike na vjeronauk u utorak prema redovitom rasporedu i neka tada ponesu i vrate svoje prvopričesničke haljine i pojaseve. U iduće tri nedjelje svi prvopričesnici trebaju doći i sudjelovati na sv. Misi u 900 sati.

2.    U utorak je pobožnost na čast sv. Ante u 17.30, te biblijsko molitvena zajednica u 19.30

3.    U četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje u 17.00.

4.    Tečaj priprave za sakramentalni brak održava se u našoj župi od 12. do 14. svibnja u Velikoj katedralnoj dvorani s početkom u 19.00 sati. Sudjelovanje je potrebno prijaviti osobno, telefonski ili e-mailom.

5.    U subotu ministranti, pjevači i volonteri imaju svoje susrete po redovitom rasporedu.

6.    U sljedeću nedjelju je sv. Misa na groblju Šoionovac u 11.00 sati.

7.    Stigao je katolički tisak: Glasa Koncila i Naša ognjišta.

8.    U ime Božje i po zakonu Crkve sakrament kršćanske ženidbe žele sklopiti:
– Kristijan Mandić, sin Mate i Ljubice r. Vlaho; i Kaja Mandić, kći Darke i Sande r. Lazarević
– Danijel Pranić, sin Antuna i Sanje r. Behmen, i Zdravka Božić, kći Zdravka i Branke r. Pušić.
Ako netko zna za zapreku za ova vjenčanja dužan je javiti u župni ured!

9.    U prošlom tjednu preminuli su naši župljani:  Vladimir Menih i Karlo Ćorić. Za pokoj njihovih duša i sve naše pokojne izmolimo…