Katedrala Mostar

V. USKRSNA NEDJELJA

1. OBAVIJESTI ZA PRVOPRIČESNIKE. U četvrtak 3. svibnja u 17.30 prvopričesnici trebaju doći na Euharistijsko klanjanje. Sv. Misa za prvopričesnike i roditelje je u 18.00 sati. Nakon mise je proba slavlja Prve Pričesti i podjela prvopričesničkih haljina. U petak 4. svibnja u 17.30 je krunica koju predmole prvopričesnici. Sv. Misa za prvopričesnike i roditelje je u 18.00 sati. Nakon mise je proba slavlja sv. Pričesti. Prva sv. Ispovijed prvopričesnika i ispovijed roditelja je u subotu 5. svibnja u 9.00 sati. Zatim slijedi generalna proba slavlja prve sv. pričesti. Slavlje prve sv. Pričesti je u nedjelju 6. svibnja u 11.00 sati. Okupljanje prvopričesnika je u 10.30 u Kapelici ispod Katedrale.

2. Završni ispit krizmanika održat će se u ponedjeljak 7. svibnja u 20.00 sati.

3. U ponedjeljak i utorak nema župnog vjeronauka jer djeca ne idu u školu.

4. U ponedjeljak u 20.00 sati nastavljamo s redovitim susretima za mlade u kripti sv. Josipa.

5. U utorak navečer započinjemo Svibanjsku pobožnost. Svaku večer u 17.30 molit ćemo krunicu i molitve na čast Blažene Djevice Marije.

6. U utorak je pobožnost na čast sv. Ante u 17.30 i susret Biblijsko-molitvene zajednice u 19.30.

7. U četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje u 17.00. Molimo za naše prvopričesnike.

8. Sljedeći tjedan su prvi petak, subota i nedjelja u mjesecu.

9. U subotu ministranti, pjevači i volonteri imaju svoje susrete po redovitom rasporedu.

10. Tečaj priprave za sakramentalni brak održava se u našoj župi od 4. do 6. svibnja u Velikoj katedralnoj dvorani s početkom u 19.00 sati. Sudjelovanje je potrebno prijaviti osobno, telefonski ili e-mailom.

11. Stigao je katolički tisak: Župni list i Glas Koncila.

12. Prošli tjedan preminuli su naši župljani: Iva Žilić, Dragica Turić, Zdravka Ćorović i Mladen Žgela. Pomolimo se za pokoj njihovih duša i sve naše pokojne…

13. Pomolimo se za nova duhovna zvanja. Oče naš…